Учнівське самоврядування Професійно-морського ліцею Херсонської державної морської академії є гарантованим державою правом учнів самостійно або через виконавчі органи вирішувати питання, віднесені до їх повноважень. Учнівське самоврядування забезпечує захист прав та інтересів  учнів під час навчання та в позаурочний час. Органи самоврядування беруть активну участь у житті ліцею та у міських заходах.

До Дня українського козацтва проведено спортивні змагання «Козацька наснага», в підготовці яких приймали участь члени учнівського самоврядування нового набору.

До Дня захисника Вітчизни  проведено конкурс «А ну мо, хлопці», який підготували та провели лідери учнівського самоврядування разом з керівником фізичного виховання.

9 травня 2019 року лідери учнівського самоврядування привітали ветерана праці та ветерана Другої світової війни Шухт Ніну Степанівну з Днем Перемоги.

13-14 жовтня 2019 року в Херсонській державній морській академії відбувся тренінг “Медіація – посередництво у конфліктах. Базові навички медіатора”, у якому взяли участь лідери учнівського самоврядування Професійно-морського ліцею Вахідов Таги та Кульбашна Аріанна. У ході заходу учасники опанували техніку вирішення конфліктів за допомогою третьої сторони – медіатора. По закінченню тренінгу учні отримали сертифікати, які дають можливість застосовувати отримані знання на практиці.

24 жовтня 2019 року члени учнівського самоврядування ліцею взяли участь у постанові соціального інтерактивного театру «Діалог» Херсонської державної морської академії, присвяченій репродуктивному здоров’ю молоді. Вистава відбулась у  Херсонському факультеті Одеського державного університету внутрішніх справ у рамках проекту «Збереження репродуктивного здоров’я підлітків та молоді».

7 листопада 2019 р. члени учнівського самоврядування взяли активну участь у благодійному ярмарку «Вкраїна калинова», проведеному в рамках Дня відкритих дверей ХНТУ. Представники Професійно-морського ліцею ХДМА презентували вишукані страви, хлібобулочні вироби та солодощі; провели майстер-клас із фігурного нарізання овочів, фруктів, м’ясної продукції, сиру, а також виготовлення безалкогольних коктейлів.
Кошти, виручені від продажу продукції, передані для реалізації соціальних проектів.

З метою пропаганди здорового способу життя, підтримки  фізичного розвитку та залучення учнів до занять спортом в позаурочний час, за ініціативи учнівського самоврядування Професійно-морського ліцею,  первинною профспілковою організацією ХДМА придбано спортивний інвентар.

Щорічно в ПМЛ ХДМА проводиться Тиждень учнівського самоврядування спільно з академією. Цього року Тиждень розпочався 26 листопада з соціально-психологічного тренінгу «Лідерство. Прийняття рішень», у якому взяли участь старости груп першого курсу. Тренінг проходив у формі гри, в ході якої  лідери учнівських груп демонстрували свої моделі поведінки, вчилися самоспостереженню і самоаналізу, а також гнучкості у прийнятті групового рішення. Безпосередньо у День замін, 27 листопада 2019 року, учні виконували обов’язки керівництва, викладацький склад та майстрів виробничого навчання. Із 8:30 молоде керівництво, майбутні викладачі, майстри виробничого навчання взяли на себе повну відповідальність за організацію навчально-виховного процесу в Професійно-морському ліцеї Херсонської державної  морської академії.

Протягом дня учнями проведено 10  навчальних занять відповідно до розкладу; заступниками директора підготовлено щоденні звіти про відвідування й успішність учнів ліцею. Наприкінці Дня самоврядування керівний та викладацький склад ліцею оцінив діяльність учнів згідно з  листом оцінювання виконання обов’язків керівника і викладача. Всі учні добре справились з поставленими перед ними завданнями.

Також 27 листопада 2019 року проведено благодійну акцію «No smoking day». Зібрані кошти передано в Олешківський дитячий будинок-інтернат для дітей з психічними відхиленнями.

 В рамках Тижня учнівського самоврядування 28 листопада 2019 року проведено спортивні змагання «А ну мо, дівчата». Чотири команди  по шість учасниць проходили дев’ять етапів різноманітних естафет: це і відповіді на теоретичні спортивні питання, і представлення девізу своїх  команд, і вправи на гнучкість, спритність, колективізм. 

В кінці тижня відбувся конкурс талантів «Академія без обмежень», в якому взяли участь учні Професійно-морського ліцею ХДМА.

Тиждень учнівського самоврядування завершився 25 листопада 2019 року  зустріччю учнівського активу з ректором Чернявським В.В.